Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Muppet*Vision 3-D

Muppet*Vision 3-D

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Always Together

Always Together

1947
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Rains Came

The Rains Came

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Art of Getting By

The Art of Getting By

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wish

Wish

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
About Schmidt

About Schmidt

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hail the Conquering Hero

Hail the Conquering Hero

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Train Robbers

The Train Robbers

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Westward the Women

Westward the Women

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Storm

Storm

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hurricane

The Hurricane

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
90 Minutes in Heaven

90 Minutes in Heaven

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lonesome Ghosts

Lonesome Ghosts

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Abbott and Costello Meet Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Abbott and Costello Meet Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Double Harness

Double Harness

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Charro!

Charro!

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Road to Singapore

The Road to Singapore

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Worst Witch

The Worst Witch

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Air Bud

Air Bud

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scared Shrekless

Scared Shrekless

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pooh's Heffalump Halloween Movie

Pooh's Heffalump Halloween Movie

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tower of Terror

Tower of Terror

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Muppet*Vision 3-D

Muppet*Vision 3-D

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Lady Takes a Chance

A Lady Takes a Chance

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Too Many Kisses

Too Many Kisses

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stay Away, Joe

Stay Away, Joe

1968
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Elvis: The '68 Comeback Special

Elvis: The '68 Comeback Special

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Justin and the Knights of Valour

Justin and the Knights of Valour

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Words and Music

Words and Music

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Wedding

A Wedding

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry