• Royalteen

  • Thirteen Lives

  • Hello, Goodbye, and Everything in Between

    ★★

  • Looking Black

    ★★★★

  • Persuasion

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Jennifer Lopez: Halftime

  • Prehistoric Planet

    ★★★★★

  • Men

    ★★

  • Metal Lords

    ★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Moon Knight

  • Cheaper by the Dozen

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • A Castle for Christmas

  • Ciao Alberto

    ★★★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • Wrath of Man

    ★½

  • Voyagers

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Moxie

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

  • Death to 2020

  • Long Toast

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Holidate

  • My First Summer

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Rebecca

    ★★½