Sort by

claudia has logged 18 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Anne of Green Gables

Anne of Green Gables

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Roman Polanski: Wanted and Desired

Roman Polanski: Wanted and Desired

2008
×
Edit this entry  
12
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
High School Musical

High School Musical

2006
×
Read the review Edit this entry  
08
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry