• Gunpowder Milkshake

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The Owners

    ★½

  • Class Action Park

  • Host

    ★★★

  • The Rental

    ★★

  • You Should Have Left

    ★½

  • The Hunt

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

  • The Jack in the Box

  • Relic

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • His House

  • Cats

    ½

  • The Knight Before Christmas

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Countdown

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • A Serial Killer's Guide to Life

    ★★★

  • Haunt

    ★★★

  • Angel of Mine

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Satanic Panic

    ★★½

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Psycho Granny

  • Killer Grandma

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Hail Satan?

  • The Farewell

    ★★★½

  • Deadly Switch

    ½

  • Escape Room

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Christmas Break-In

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

  • The Christmas Chronicles

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Hell Fest

    ★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • The Perfection

    ★★★½

  • Vita & Virginia

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½