idkrebecca has logged 22 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Edit this entry