Sort by

alejandro has logged 121 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Volver

Volver

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doubt

Doubt

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Las Horas Contigo

Las Horas Contigo

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Synonyms

Synonyms

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Amélie

Amélie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry