• In The Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Dinner Is Served

    ★★★

  • The Last of the Chupacabras

    ★★★

  • American Eid

    ★★★

  • Let's Be Tigers

    ★★★★

  • Growing Fangs

    ★★★

  • The Little Prince(ss)

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Djinn

    ★★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • A Vida Depois do Tombo

    ★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • Voyagers

    ★★

  • The Unholy

    ½

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★★

  • kid 90

    ★★★★

  • Trust

    ★★

  • Us Again

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Bastille ReOrchestrated

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Palmer

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Locked Down

    ★½

  • Burrow

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★½

  • The Christmas Setup

    ★★½

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Godmothered

    ★★★½

  • Black Beauty

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Come Play

    ★★

  • The Craft: Legacy

    ★★½

  • Holidate

    ★★½

  • Once Upon a Snowman

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Nocturne

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★

  • Initiation

    ★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Books of Blood

    ★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Secret Society of Second Born Royals

    ★★★

  • Girl

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★★

  • Come True

    ★★★

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • The Owners

    ★½

  • Work It

    ★½

  • Black Is King

    ★★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Summerland

    ★★★★

  • The Silencing

    ½

  • Summer of 85

    ★★★★

  • The Curse of Audrey Earnshaw

  • The Rental

    ★★★