Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Quiet Ones

The Quiet Ones

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Iron Will

Iron Will

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
3 Men and a Little Lady

3 Men and a Little Lady

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Radio Rebel

Radio Rebel

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Boundaries

Boundaries

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Suite Life Movie

The Suite Life Movie

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Sharpay's Fabulous Adventure

Sharpay's Fabulous Adventure

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Positively Naked

Positively Naked

2005
×
★★★
Edit this entry  
24
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Geek Charming

Geek Charming

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Laggies

Laggies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crossroads

Crossroads

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Have You Seen Andy?

Have You Seen Andy?

2003
×
★★★
Edit this entry  
17
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
College Road Trip

College Road Trip

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Return of Jafar

The Return of Jafar

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Little Mermaid: Ariel's Beginning

The Little Mermaid: Ariel's Beginning

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Little Mermaid II: Return to the Sea

The Little Mermaid II: Return to the Sea

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry