• Tell Me Who I Am

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

  • Float

    ★★★

  • Haunt

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • 7500

    ★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★★

  • Descendants 3

    ★★★

  • 1BR

    ★★

  • The Lion King

    ★★

  • Porno

    ½

  • End of Sentence

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Cousins

    ★★½

  • Child's Play

    ½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • They Come Knocking

    ½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Ma

    ★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Life Like

    ★★

  • The Hustle

    ★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Tolkien

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Buffaloed

    ★½

  • The Short History of the Long Road

    ★★★★

  • Circus of Books

    ★★★★

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★

  • The Haunting of Sharon Tate

    ★★

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Us

    ★★★★★

  • Good Boys

  • Dumbo

    ★★★★★

  • Booksmart

    ½

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Leaving Neverland

  • The Blonde One

    ★★★★

  • Kim Possible

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Synonyms

    ★★★★

  • Light of My Life

    ★★

  • The Prodigy

    ½

  • Sweetheart

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • The Hole in the Ground

    ★½

  • The Lodge

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • Adam

    ½

  • Smash and Grab

    ★★½

  • Kitbull

    ★★★★★

  • A Dog's Way Home

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Benjamin

    ★★★½

  • I Still See You

    ★★

  • Conrad & Michelle: If Words Could Kill

  • Ride

  • A Million Little Pieces

    ★★½