• The Half of It

    ★★★

  • Sol Levante

    ½

  • Mulan

    ★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Blue Elephant Part 2

    ★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Capernaum

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★

  • The Swindlers

  • Same Kind of Different as Me

    ★½

  • Coco

    ★★★★½

  • I Can Speak

    ★★★★

  • Sheikh Jackson

  • The Mountain Between Us

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Midnight Runners

  • NADIA

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • New Trial

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Novitiate

    ★★★½

  • Dangal

    ★★★★½

  • Split

  • A Round Trip to Love

  • Handsome Devil

    ★★★½

  • Lion

    ★★★★

  • A United Kingdom

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Canola

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Sausage Party

  • Like for Likes

  • Deadpool

    ★★★½

  • Mood of the Day

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★

  • The Girl King

    ★½

  • Room

  • The Beauty Inside

  • Memories of the Sword

  • Veteran

  • Bajrangi Bhaijaan

  • Northern Limit Line

  • The Silenced

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Office

  • Carol

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

  • Coin Locker Girl

  • Pretty Boy

    ★★★

  • Twenty

  • The DUFF

  • The Blue Hour

  • Shoot Me in the Heart

    ★★★★

  • Brooklyn

    ★★★½

  • The Con Artists

  • PK

  • My Mother-In-Law Loves Me

    ½

  • Interstellar

    ★★★★

  • Men, Women & Children

    ★★★

  • Slow Video

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Tazza: The Hidden Card

  • Night Flight

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • The Blue Elephant

    ★★