• When Marnie Was There

    ★★★★

  • Confession

  • No Touching at All

  • Maleficent

  • A Girl at My Door

  • The Salvation

  • The Girl's Ghost Story

  • L♥DK

  • The Way He Looks

  • Divergent

    ★★★

  • 300: Rise of an Empire

    ★½

  • Harmonie

    ★★

  • Love's Coming

  • Date and Switch

  • I Don't Have Many Friends

  • Excuse my French

    ★★★½

  • Camp X-Ray

  • The Plan Man

  • Boys

  • The Liar and His Lover

  • Campus Confidential

  • Are We Ok?

    ★★★

  • Strings

    ★★★★

  • The Five

    ★★★

  • No Breathing

  • Horns

    ★★★

  • Young & Beautiful

  • The Flu

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • World War Z

  • Secretly, Greatly

  • Blue Is the Warmest Color

  • Free Fall

    ★★★

  • Warm Bodies

  • Kill Your Darlings

    ★★★★

  • Love 911

  • Les Misérables

  • Whatcha Wearin'?

  • Life of Pi

  • A Werewolf Boy

  • Here Comes the Boom

    ★★

  • Stuck in Love

    ★★★

  • Wolf Children

    ★★★★★

  • Two Weddings and a Funeral

    ★★★

  • Mixed Kebab

  • Penny Pinchers

  • You Are My Pet

  • The Intouchables

  • X-Large

  • Hotarubi no Mori e

    ★★★

  • Contagion

    ★★½

  • The Help

    ★★★★

  • Friends with Benefits

  • Mooz-lum

  • Microphone

  • Beastly

  • Fasel Wa Naoud

  • Yes or No

  • Tangled

  • No Retreat, No Surrender ( Bloody Fest )

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Flipped

    ★★★

  • El Talata Yeshtghalonha

  • Bittersweet

  • The Boat

    ★★★★

  • 3 Idiots

  • In Natural Colors

  • Amir El Behar

  • Cousins

    ★★★★

  • Hear Me

  • 1000 Mabrouk

  • Alarm

    ★★½