Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★★½
Edit this entry  
07
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
What Pretending to Be Crazy Looks Like

What Pretending to Be Crazy Looks Like

2021
×
Edit this entry  
05
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
The Act

The Act

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Flower

Flower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Symbiosis

Symbiosis

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lie

The Lie

2018
×
Edit this entry  
29
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Audrey

Audrey

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Who Killed the Electric Car?

Who Killed the Electric Car?

2006
×
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Isi & Ossi

Isi & Ossi

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Emma

Emma

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
10
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★½
Edit this entry  
10
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Mr. Malcolm's List

Mr. Malcolm's List

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Cats

Cats

2019
×
Edit this entry  
07
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry