• The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Umma

    ★★

  • The Batman

    ★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★

  • Scream

    ★½

  • The 355

    ★★★

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Hypnotic

    ★½

  • Night Teeth

    ★★★

  • Let the Wrong One In

    ★★

  • Antlers

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★½

  • Candyman

    ★★★★

  • The Chair

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • France

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Thunder Force

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Deadly Illusions

    ★½

  • Jakob's Wife

    ★★

  • Best Sellers

    ★★½

  • TINA

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Locked Down

  • The Dig

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Stand In

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

  • French Exit

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • Devil's Road: The True Story of Ed and Lorraine Warren

    ★★½

  • Mainstream

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Summerland

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • The Secret Garden

    ★★

  • Ava

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • You Should Have Left

    ★★

  • Mae West: Dirty Blonde

    ★★★★

  • Vampire Dad

    ★★

  • The High Note

    ★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★

  • The Willoughbys

    ★★½