Sort by

Ashley has logged 31 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Laura

Laura

1944
×
★★★½
Edit this entry  
25
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Foreign Correspondent

Foreign Correspondent

1940
×
★★★★
Edit this entry  
20
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Big Stone Gap

Big Stone Gap

2014
×
★★½
Edit this entry  
13
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Girls in Uniform

Girls in Uniform

1958
×
★★★
Edit this entry  
10
Homeless to Harvard: The Liz Murray Story

Homeless to Harvard: The Liz Murray Story

2003
×
★★★
Edit this entry  
09
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
Edit this entry  
07
Volver

Volver

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
06
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Krays: The Myth Behind the Legend

The Krays: The Myth Behind the Legend

2015
×
★½
Edit this entry  
02
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★½
Edit this entry  
02
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Julieta

Julieta

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry