Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Cherry Magic! Thirty Years of Virginity Can Make You a Wizard?!

Cherry Magic! Thirty Years of Virginity Can Make You a Wizard?!

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Shudō

Shudō

2015
×
Edit this entry  
15
Captivated, By You

Captivated, By You

2021
×
Edit this entry  
10
A Moment in Love

A Moment in Love

1956
×
Edit this entry  
02
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Leto

Leto

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Yuri!!! on Ice

Yuri!!! on Ice

2016
×
Edit this entry  
14
Hotarubi no Mori e

Hotarubi no Mori e

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Moirage

Moirage

1970
×
Edit this entry  
03
I'm Here

I'm Here

2010
×
Edit this entry  
02
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Kids on the Slope

Kids on the Slope

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Girls on Top

Girls on Top

2017
×
Edit this entry  
30
Fresh

Fresh

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
10/65: Self-Mutilation

10/65: Self-Mutilation

1965
×
Edit this entry  
26
What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

1963
×
Edit this entry  
26
Je, Tu, Il, Elle

Je, Tu, Il, Elle

1974
×
Edit this entry  
25
Stone

Stone

2019
×
Edit this entry  
25
Sleepless Town

Sleepless Town

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Monophobia

Monophobia

×
Edit this entry  
07
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2017
×
Edit this entry  
06
Lily Chan & The Doom Girls

Lily Chan & The Doom Girls

2020
×
Edit this entry  
06
Doll Face

Doll Face

2005
×
Edit this entry  
06
Kiss of the Rabbit God

Kiss of the Rabbit God

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Buenos Aires Zero Degree: The Making of Happy Together

Buenos Aires Zero Degree: The Making of Happy Together

1999
×
Edit this entry  
06
Kiss of the Rabbit God

Kiss of the Rabbit God

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Made of Air

Made of Air

2014
×
Edit this entry  
03
Juliet in Paris

Juliet in Paris

1967
×
Edit this entry  
03
Trust

Trust

1990
×
Edit this entry  
25
Happy Together

Happy Together

1997
×
Edit this entry  
23
Brain Wave

Brain Wave

2019
×
Edit this entry  
20
Happiness

Happiness

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Where is my DVD?

Where is my DVD?

2013
×
Edit this entry  
20
Detroit Metal City

Detroit Metal City

2008
×
Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Please Tell Me So

Please Tell Me So

2021
×
Edit this entry  
16
Sweet Friday

Sweet Friday

1975
×
Edit this entry  
13
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
Edit this entry  
11
Milk

Milk

1998
×
Edit this entry  
06
Farewell My Concubine

Farewell My Concubine

1993
×
★★★★
Edit this entry  
05
history of japan

history of japan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
history of the entire world, i guess

history of the entire world, i guess

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Don't

Don't

2007
×
Read the review Edit this entry  
03
Color Sequence

Color Sequence

1943
×
Edit this entry