ifeelnauseated has logged 111 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Watchmen

Watchmen

2009
×
Edit this entry  
30
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★½
Edit this entry  
28
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rugrats Movie

The Rugrats Movie

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Okja

Okja

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Downhill Racer

Downhill Racer

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Abominable

Abominable

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Loqueesha

Loqueesha

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Two Evil Eyes

Two Evil Eyes

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry