Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
False Positive

False Positive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★½
Edit this entry  
21
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★
Edit this entry  
05
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★½
Edit this entry  
01
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★½
Edit this entry  
01
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blended

Blended

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Grudge

The Grudge

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Grease

Grease

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Divergent

Divergent

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
18
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Scoob!

Scoob!

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Tumbledown

Tumbledown

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry