Sort by

riki has logged 204 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anon

Anon

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lucy

Lucy

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Annie Claus Is Coming to Town

Annie Claus Is Coming to Town

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Annie Claus Is Coming to Town

Annie Claus Is Coming to Town

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Down a Dark Hall

Down a Dark Hall

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Penelope

Penelope

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chloe

Chloe

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
Chloe

Chloe

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilt Trip

The Guilt Trip

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Tammy

Tammy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read prior review Edit this entry  
26
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry