Sort by

riki has logged 364 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Grease

Grease

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Divergent

Divergent

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
18
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Scoob!

Scoob!

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Tumbledown

Tumbledown

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde

The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde

2006
×
½
Edit this entry  
09
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
08
The Roommate

The Roommate

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
04
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Igor

Igor

2008
×
★★★½
Edit this entry  
04
Rugrats in Paris: The Movie

Rugrats in Paris: The Movie

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Sure Thing

The Sure Thing

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry