Sort by

riki has logged 41 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Must Love Dogs

Must Love Dogs

2005
×
★★
Edit this entry  
31
Austenland

Austenland

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gone

Gone

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Serenity

Serenity

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
28
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
Date Night

Date Night

2010
×
★★½
Edit this entry  
26
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The House

The House

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Read other review Edit this entry  
18
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★½
Edit this entry  
17
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Dismissed

Dismissed

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Trolls

Trolls

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Upside

The Upside

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Burlesque

Burlesque

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Second Act

Second Act

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Trolls

Trolls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★★½
Read other review Edit this entry