riki has logged 69 entries for films rated ★★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mask

Mask

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Food, Inc.

Food, Inc.

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Trolls

Trolls

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry