• Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Malignant

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Tenet

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • I've Been Afraid

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • Helluva Boss

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • Hazbin Hotel

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Apollo 11

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • A Craving For