Cai has logged 110 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★½
Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Holes

Holes

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
A Craving For

A Craving For

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Kaili Blues

Kaili Blues

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry