Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Countdown

Countdown

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Next Gen

Next Gen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry