• Tear Along the Dotted Line

    ★★★★★

  • Hypnotic

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Awake

  • Maschile singolare

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Homunculus

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • Burn the Witch

  • Triggered

    ½

  • Given

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Host

    ★★★

  • Attack on Titan: Chronicle

  • #Alive

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Out

    ★★★★

  • Sol Levante

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Countdown

    ★½

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Cruel Peter

  • Cencoroll Connect

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Promare

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Haunting of Sharon Tate

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Prodigy

  • Dirty John, The Dirty Truth

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • You Die

    ★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • Peppermint

    ★★

  • The Nun

  • Boy Erased

    ★★★

  • On My Skin

    ★★★★½

  • Penguin Highway

    ★★★½

  • Cam

    ★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★½

  • The First Purge

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Call for Dreams

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½