Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Primer

Primer

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
White Chamber

White Chamber

2018
×
½
Edit this entry  
23
Clock

Clock

2023
×
★★½
Edit this entry  
22
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Edit this entry  
26
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
19
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★
Edit this entry  
08
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
31
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
Click

Click

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★★
Edit this entry  
20
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
One Piece Film Red

One Piece Film Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
★½
Edit this entry  
21
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★½
Edit this entry  
20
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★
Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Dante's Lunch

Dante's Lunch

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Destino

Destino

2003
×
★★★½
Edit this entry