ignazioo has logged 88 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Tear Along the Dotted Line

Tear Along the Dotted Line

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Identity

Identity

2003
×
★★★★
Edit this entry  
02
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★★
Edit this entry  
30
Cube

Cube

1997
×
★★★
Edit this entry  
26
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
White Noise

White Noise

2005
×
★★
Edit this entry  
11
Slither

Slither

2006
×
★★★
Edit this entry  
10
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Bug

Bug

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Awake

Awake

2021
×
Edit this entry  
12
Cruel Peter

Cruel Peter

2019
×
Edit this entry  
09
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Maschile singolare

Maschile singolare

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
400 Days

400 Days

2015
×
★½
Edit this entry  
14
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Circle

Circle

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
My Way: The Rise and Fall of Silvio Berlusconi

My Way: The Rise and Fall of Silvio Berlusconi

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★
Edit this entry  
03
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
14
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Edit this entry  
11
X2

X2

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Call for Dreams

Call for Dreams

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry