Sort by

av has logged 14 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
DAICON IV Opening Animation

DAICON IV Opening Animation

1983
×
Edit this entry  
29
DAICON III Opening Animation

DAICON III Opening Animation

1981
×
Edit this entry  
29
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Talking Heads

Talking Heads

1980
×
Read the review Edit this entry  
22
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★½
Edit this entry  
20
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry