Sort by
  • Kill Boksoon

    ★★★★★

  • Smile

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Purple Hearts

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★★

  • The Staircase

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • No Exit

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Barbarians

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Dune

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Black Box

    ★★

  • Girl

    ½

  • The Half of It

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★½

  • Four Good Days

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★

  • Her Smell

    ★★★★½

  • High Life

  • Widows

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Nightingale

  • Roma

    ★★★★½