Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Irresistible

Irresistible

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kill Boksoon

Kill Boksoon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
No Exit

No Exit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Barbarians

Barbarians

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Black Box

Black Box

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
Read the review Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
This Is 40

This Is 40

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Staircase

The Staircase

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Girl

Girl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry