Sort by

Clair has logged 15 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gender Revolution: A Journey with Katie Couric

Gender Revolution: A Journey with Katie Couric

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Frozen

Frozen

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry