Bad Taste has logged 319 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Steam of Life

Steam of Life

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fall Guy

Fall Guy

1982
×
★★★
Edit this entry  
27
Thunder Run

Thunder Run

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Edit this entry  
21
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Breaking Surface

Breaking Surface

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Archenemy

Archenemy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cold War

Cold War

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Disappearance of Haruhi Suzumiya

The Disappearance of Haruhi Suzumiya

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Boss Level

Boss Level

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Human Condition I: No Greater Love

The Human Condition I: No Greater Love

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paper Marriage

Paper Marriage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ikebana

Ikebana

1957
×
Edit this entry  
14
Jose Torres II

Jose Torres II

1965
×
Read the review Edit this entry  
14
Distance

Distance

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jose Torres

Jose Torres

1959
×
Read the review Edit this entry  
14
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Possessor

Possessor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Samurai

The Twilight Samurai

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I Wish

I Wish

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Air Doll

Air Doll

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Seized

Seized

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Outland

Outland

1981
×
★★★★
Edit this entry  
30
Frank Zappa

Frank Zappa

1971
×
Edit this entry  
30
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Urotsukidōji: Legend of the Overfiend

Urotsukidōji: Legend of the Overfiend

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry