Bad Taste has logged 24 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beyond the Darkness

Beyond the Darkness

1979
×
★★★
Edit this entry  
29
Like a Dragon

Like a Dragon

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
★★★
Edit this entry  
28
Melancholic

Melancholic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Evil of Dracula

Evil of Dracula

1974
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Ghost Galleon

The Ghost Galleon

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Attack of the Blind Dead

Attack of the Blind Dead

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Tombs of the Blind Dead

Tombs of the Blind Dead

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Manhattan Baby

Manhattan Baby

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deathstalker

Deathstalker

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
There Was a Little Girl

There Was a Little Girl

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
One Dark Night

One Dark Night

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ticks

Ticks

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Boxer from Shantung

The Boxer from Shantung

1972
×
★★★
Edit this entry  
16
Riddick

Riddick

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★
Edit this entry  
04
Grizzly

Grizzly

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry