Sort by

Bad Taste has logged 38 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★½
Edit this entry  
30
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Grey

The Grey

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Siberia

Siberia

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hana & Alice

Hana & Alice

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Swordsman

The Swordsman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cassis

Cassis

1966
×
Edit this entry  
09
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Street of Crocodiles

Street of Crocodiles

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Song of Avila

The Song of Avila

1967
×
Edit this entry  
07
Song of Avignon

Song of Avignon

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dimensions of Dialogue

Dimensions of Dialogue

1983
×
Edit this entry  
07
The Hand

The Hand

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Nightbeast

Nightbeast

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fist of the North Star

Fist of the North Star

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ashes

Ashes

2012
×
Read the review Edit this entry  
05
The Anthem

The Anthem

2006
×
Edit this entry  
05
Blue

Blue

2018
×
Edit this entry  
05
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Letter to Uncle Boonmee

A Letter to Uncle Boonmee

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Door Lock

Door Lock

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Tunnel

The Tunnel

2011
×
★★
Edit this entry  
02
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Puparia

Puparia

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry