Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Edit this entry  
02
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
Edit this entry  
23
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Edit this entry  
23
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★
Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★½
Edit this entry  
18
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
Edit this entry  
18
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★
Edit this entry  
15
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★
Edit this entry  
12
Fall

Fall

2022
×
★½
Edit this entry  
07
The Happening

The Happening

2008
×
Edit this entry  
06
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★
Edit this entry  
26
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★
Edit this entry  
21
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★½
Edit this entry  
14
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
M3GAN

M3GAN

2022
×
★½
Edit this entry  
27
TÁR

TÁR

2022
×
Edit this entry  
21
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Edit this entry  
07
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Edit this entry