Sort by

IHE has logged 203 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
Edit this entry  
14
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Edit this entry  
09
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Edit this entry  
03
The Matrix

The Matrix

1999
×
Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
Edit this entry  
30
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
Edit this entry  
23
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Performance

Performance

1970
×
Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Edit this entry  
20
Don Jon

Don Jon

2013
×
Edit this entry  
15
Klaus

Klaus

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
A Very Corgi Christmas

A Very Corgi Christmas

2019
×
Edit this entry  
14
Good Boys

Good Boys

2019
×
Edit this entry  
13
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
Edit this entry  
13
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
Edit this entry  
06
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Edit this entry  
04
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
½
Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
02
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★½
Edit this entry  
26
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
Edit this entry  
22
Stuber

Stuber

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
12
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry