• Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Gemini Man

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • The Angry Birds Movie 2

  • Airplane Mode

  • Batman: Hush

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • The Lion King

    ½

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Men in Black: International

    ½

  • Playmobil: The Movie

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • I Lost My Body

  • Brightburn

    ★½

  • Aladdin

    ½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Hellboy

  • Missing Link

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★½

  • Us

    ★★½

  • Stuber

    ½

  • Good Boys

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • The Queen's Corgi

    ½

  • Glass

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★