Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★½
Edit this entry  
02
1985

1985

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
La mesías

La mesías

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Enchanted

The Enchanted

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Saw X

Saw X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Barrio

Barrio

1998
×
★★★★
Edit this entry  
02
Medusa Deluxe

Medusa Deluxe

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
Valentine

Valentine

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★
Edit this entry  
26
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Palm Trees and Power Lines

Palm Trees and Power Lines

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Reality

Reality

2023
×
★★★
Edit this entry  
15
The American Friend

The American Friend

1977
×
Read the review Edit this entry  
13
Show Me Love

Show Me Love

1998
×
★★★
Edit this entry  
05
Choose Love

Choose Love

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Girls Are Alright

The Girls Are Alright

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Flesh

Flesh

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Girl Picture

Girl Picture

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
The Audition

The Audition

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Starlet

Starlet

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Clique

The Clique

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Through My Window: Across the Sea

Through My Window: Across the Sea

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
27
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry