Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Birds

The Birds

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Landscapers

Landscapers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Exit

No Exit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Love in the Time of Cholera

Love in the Time of Cholera

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
Read the review Edit this entry  
23
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★½
Edit this entry  
10
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Marry Me

Marry Me

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
The Rescue

The Rescue

2021
×
Edit this entry  
09
National Theatre Live: Angels In America — Part Two: Perestroika

National Theatre Live: Angels In America — Part Two: Perestroika

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scooby-Doo! and the Cyber Chase

Scooby-Doo! and the Cyber Chase

2001
×
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
16
National Theatre Live: Angels In America — Part One: Millennium Approaches

National Theatre Live: Angels In America — Part One: Millennium Approaches

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry