Sort by

jörk has logged 19 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry