Sort by

IkerAtreyu has logged 193 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Blue Neighbourhood

Blue Neighbourhood

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Autumn Days

Autumn Days

1963
×
Read the review Edit this entry  
17
White Chicks

White Chicks

2004
×
Edit this entry  
16
Baby Geniuses

Baby Geniuses

1999
×
Read the review Edit this entry  
15
White Noise

White Noise

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Read the review Edit this entry  
08
When I Get Home

When I Get Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bones and All

Bones and All

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Oaxacalifornia: The Return

Oaxacalifornia: The Return

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
Read the review Edit this entry  
20
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Barbie and the Magic of Pegasus

Barbie and the Magic of Pegasus

2005
×
Read the review Edit this entry  
08
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
Read the review Edit this entry  
24
Dr. Bird's Advice for Sad Poets

Dr. Bird's Advice for Sad Poets

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Geek Charming

Geek Charming

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Emma.

Emma.

2020
×
Edit this entry  
17
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
An Egg-celent movie

An Egg-celent movie

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1897
×
Read the review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Read It and Weep

Read It and Weep

2006
×
Read the review Edit this entry  
08
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
CJ7

CJ7

2008
×
Read the review Edit this entry  
04
Winter

Winter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Longest Dream I Remember

The Longest Dream I Remember

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Reina

Reina

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Manchester Acatitla

Manchester Acatitla

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Twitches

Twitches

2005
×
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
Read the review Edit this entry