Sort by
  • Don't Worry Darling

  • Do Revenge

    ★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★½

  • Blonde

    ★★

  • Not Okay

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Irma Vep

    ★★★★½

  • Fire Island

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Corsage

    ★★★★

  • Conversations with Friends

    ★★★★½

  • Senior Year

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Along for the Ride

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Biggest Little Farm: The Return

  • The Northman

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • 2003

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Happening

    ★★★½

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • He's All That

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★