• Dune: Part Two

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One)

  • The Batman

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • The Gigantes

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Grumpy Christmas

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • Olaf Presents

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • The Making of Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Cinema?

    ★★★½

  • Come and Learn with Pibby!

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★½

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★

  • Confessions of an Invisible Girl

    ½

  • Akakiri

    ★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★

  • The Elder

    ★★★

  • T0-B1

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★½

  • The Village Bride

    ★★★½

  • The Twins

    ★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★½

  • The Duel

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Nightbooks

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★★

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

    ½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The girl of my dreams

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Vivo

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Good Morning, Darling

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★

  • El mesero