• Pinocchio

  • The Story of the Last Chrysanthemum

    ★★★★½

  • Snow White and the Seven Dwarfs

  • Grand Illusion

    ★★★

  • Sabotage

  • Sisters of the Gion

    ★★★½

  • Fury

    ★★★½

  • Osaka Elegy

    ★★★½

  • Modern Times

    ★★★½

  • The 39 Steps

    ★★

  • The Hyp-Nut-Tist

  • Les Affaires publiques

  • Land Without Bread

    ★★★

  • Duck Soup

    ★★★

  • City Lights

    ★★★★½

  • L'Âge d'Or

    ★★★½

  • The Blood of a Poet

    ★★★★

  • Blackmail

    ★★½

  • Un Chien Andalou

    ★★★

  • The Passion of Joan of Arc

    ★★★

  • The Circus

    ★★★½

  • The General

  • A Page of Madness

    ★★★½

  • The Gold Rush

    ★★★½

  • The Pilgrim

  • La Roue

    ★★★½

  • Nosferatu

    ★★★

  • The Kid

    ★★★

  • A Dog's Life

    ★★★½

  • The Adventurer

    ★★★½

  • The Dancing Pig

  • The 'Teddy' Bears

  • The '?' Motorist

  • The Sick Kitten

  • A Trip to the Moon

  • Grandma's Reading Glass

  • Going to Bed Under Difficulties

  • The Kiss in the Tunnel

  • Santa Claus

  • The Merry Skeleton

  • The Astronomer's Dream

  • The Haunted Castle

  • The X-Ray Fiend

  • Sandow

  • The Haunted Castle

  • Serpentine Dance

  • Demolition of a Wall

  • The Arrival of a Train at La Ciotat

  • Baby's Meal

  • Annabelle Serpentine Dance

  • Workers Leaving the Lumière Factory

  • Boat Leaving the Port

  • Annie Oakley

  • Dickson Experimental Sound Film

  • Caicedo (with Pole)

  • The Boxing Cats (Prof. Welton's)

  • Edison Kinetoscopic Record of a Sneeze

  • Blacksmith Scene

  • Newark Athlete

  • Monkeyshines, No. 1

  • Roundhay Garden Scene

  • Syphonic odyssey 2020

  • Sopranos Behind-The-Scenes Volume 1 of 2

  • 60th Annual GRAMMY Awards

  • 61st Grammy Awards 2019 - LIVE STREAM

  • Antarctica

  • Salida de la fábrica de cigarrillos La Sin Bombo

  • The Godfather Collection