• The Favourite

    ★★★

  • Roma

    ★★

  • Christopher Robin

  • Sharp Objects

  • Centipede

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • Dogman

    ★★★

  • Face Mask

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

  • Climax

  • Patrick Melrose

    ★★★½

  • Cold War

    ★★

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Paytakht 5

  • Pig

    ★★★

  • Rusty Little Brains

    ★★★

  • Sheeple

    ★½

  • Black Panther

  • Oxidan

    ★½

  • The Post

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Hangman

  • TreatsforBeasts

  • My Brother Khosrow

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Paddington 2

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Paper Trail

  • Sperm Whale: Roya's Selection

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Molly's Game

  • Negar

  • It

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Logan Lucky

  • No Date, No Signature

  • 5 in the Afternoon

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Yellow

    ½

  • Human Comedy

  • Searing Summer

  • Despicable Me 3

  • Loving Vincent

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★

  • In the Fade

  • 24 Frames

    ★★★

  • Cars 3

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Western

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • Wonder Woman

  • The Villa Complex Residents

  • King Arthur: Legend of the Sword

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ½

  • The Fate of the Furious

  • The Guidance Patrol 2

    ½

  • Lou

  • Lucky

    ★★