Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Emmanuelle

Emmanuelle

1974
×
★½
Edit this entry  
30
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Happening

Happening

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Kalighaat Fetish

Kalighaat Fetish

1999
×
Edit this entry  
09
You Know Him

You Know Him

2020
×
★½
Edit this entry  
09
Grudge

Grudge

2021
×
Edit this entry  
07
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★
Edit this entry  
28
A Single Girl

A Single Girl

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Earth Light

Earth Light

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★½
Edit this entry  
10
July Tales

July Tales

2017
×
★★
Edit this entry  
10
A World Without Women

A World Without Women

2011
×
★★½
Edit this entry  
09
Sibyl

Sibyl

2019
×
Edit this entry  
08
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
07
A Tale of Springtime

A Tale of Springtime

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
07
A Tale of Winter

A Tale of Winter

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
04
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★½
Edit this entry  
03
Sweat

Sweat

2020
×
½
Edit this entry  
03
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
Edit this entry  
18
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Lakeside Suite

Lakeside Suite

2019
×
★★
Edit this entry  
15
The Beekeeper

The Beekeeper

1986
×
★★★★
Edit this entry  
11
Afternoon

Afternoon

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
Pity

Pity

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Collateral

Collateral

2004
×
★★½
Edit this entry  
05
The Tempest

The Tempest

2003
×
Edit this entry  
05
Four Roads

Four Roads

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Circumstantial Pleasures

Circumstantial Pleasures

2020
×
Edit this entry  
05
Henry Gamble's Birthday Party

Henry Gamble's Birthday Party

2015
×
½
Edit this entry  
05
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Fire

The Fire

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
Veba

Veba

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Sauvage

Sauvage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Apples

Apples

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Apiyemiyekî?

Apiyemiyekî?

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Sebastiane

Sebastiane

1976
×
★★
Edit this entry  
30
Mother

Mother

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
More Than Two Hours

More Than Two Hours

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alps

Alps

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Touch Me Not

Touch Me Not

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Women Reply

Women Reply

1975
×
★★½
Edit this entry  
27
Les Biches

Les Biches

1968
×
★★½
Edit this entry