• Venom: Let There Be Carnage

  • V/H/S/94

  • Dune

  • Malignant

  • The Green Knight

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • Godzilla vs. Kong

  • Willy's Wonderland

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Enola Holmes

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Unpregnant

  • Tenet

  • Class Action Park

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Trolls World Tour

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

  • Sonic the Hedgehog

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Black Christmas

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Anna

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Satanic Panic

    ★★★★

  • Ma

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • The Intruder

    ★★