KUNST has logged 256 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Pornographer

The Pornographer

1999
×
★★
Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Good Burger

Good Burger

1997
×
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
Darlin'

Darlin'

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dentist

The Dentist

1996
×
★★
Edit this entry  
13
Don't Look for Me

Don't Look for Me

2004
×
★★
Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
30
1408

1408

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Eye

The Eye

2008
×
★★
Edit this entry  
27
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Premonition

Premonition

2007
×
★★
Edit this entry  
26
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Lesson

The Lesson

2015
×
Edit this entry  
24
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Blind Malice

Blind Malice

2014
×
½
Edit this entry  
23
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Wounds

Wounds

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Woman

The Woman

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Snuff

Snuff

1976
×
Edit this entry  
19
Pro-Life

Pro-Life

2006
×
★½
Edit this entry  
19
Sounds Like

Sounds Like

2006
×
Edit this entry  
19
The V Word

The V Word

2006
×
½
Edit this entry  
19
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★
Edit this entry  
18
Prom Night

Prom Night

2008
×
★½
Edit this entry  
17
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Offspring

Offspring

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Gozu

Gozu

2003
×
★★★★
Edit this entry