• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Croods: A New Age

  • Puparia

  • Two Distant Strangers

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Hollywood

  • Onward

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ½

  • Jumanji: The Next Level

  • Frozen II

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Addams Family

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Descendants 3

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Murder Mystery

  • The Secret Life of Pets 2

  • Rocketman

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★½

  • Five Feet Apart

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Banana Fish

    ★★★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

  • Tag

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Sherlock Gnomes

  • Ready Player One

  • A Wrinkle in Time

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★★