Laura has logged 58 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Absolutely Fabulous: The Movie

Absolutely Fabulous: The Movie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Becks

Becks

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Safety

Safety

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★★★
Edit this entry  
30
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
★★
Edit this entry  
30
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dogtown and Z-Boys

Dogtown and Z-Boys

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Good Morning

Good Morning

2008
×
Edit this entry  
11
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
13th

13th

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
Into the Unknown: Making Frozen II

Into the Unknown: Making Frozen II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Edit this entry  
04
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Edit this entry